magazin
Csavaros emberrablási történet, titokban forgatott mini sorozat, az ózdi kohászat kilátástalan helyzetét bemutató doksi, egy csendes ír kislány, egy…
továbbhír
Az Ott torony volt című, Víg Mihályról szóló dokumentumfilmet július 29-én mutatják be a Művészetek Völgye alternatív eseményeként működő ARTPOOL…
továbbmagazin
1984. május 31-én mutatták be a hazai mozik az Eszkimó asszony fázik című filmet, amely megkapó stílusban mesélt szerelemről, önpusztításról,…
továbbhír
Újraindul a Hangfoglaló Program (korábban Cseh Tamás Program) és a Hangőr Egyesület közös beattörténeti filmklubja, az Extázis 7-től 10-ig. Hét…
továbbmagazin
Az előttünk álló hétre főként a szocializmus utolsó évtizedének hazai filmterméséből ajánlunk néznivalót: a kereteket egyre bátrabban feszegető…
továbbhír
„Ott ketyegett a zsebében, vagy valahol benne az a szerkezet, amiről senki se tudta, mikorra van beállítva, de hallani lehetett, hogy ketyeg” –…
továbbhír
Több témához kapcsolódóan, tíz héten át tartó vetítéssorozatot indít a Ludwig Múzeum. A Ludwig Passion programjában az angol free cinema képviselői,…
továbbhír
A Cirko-Gejzír mozi egy egyszeri, különleges vetítés erejéig műsorára tűzi Xantus János Balázs Béla-díjas filmrendező utolsó művét, a Kiki a…
továbbmagazin
Xantus János utolsó filmjét, a Kiki a csoportban című dokumentumfilmet múlt hét szerdán vetítették le először moziban, nyilvánosság előtt. A…
továbbhír
Szeptember 26. és október 19. között négy egymást követő hétvégén retrospektív vetítéssorozatot rendeznek a magyar filmművészet közelmúltban…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéAnnyira szimpatizálok ezzel a nyári reggellel, hogy nem tudom, mikor lesz ebből alvás...